Podporte Dom Svitania, n.o. prostredníctvom 2% (3%) z dane aj v roku 2022!
Peniaze použijeme na dobrú vec.
Ďakujeme za Vašu priazeň!


Formuláre:

Nová výročná správa za rok 2019

Našu výročnú správu za rok 2019 si môžete prezrieť a stiahnuť vo formáte .pdf TU.

Archív výročných správ


Krízový plán Covid-19
TU

Kontakt

Dom Svitania, n.o.

900 63 Jakubov 79
Telefón: +421 905 810 749
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Riaditeľka n.o.:  Ing. Marta Prochyrová
účet: SK62 0900 0000 0001 8934 6282
 

Výlet do Zlína do chránených dielní IZAP Slunečnice

13.2.2009 (piatok)

Ja som išla na autobus od nás 6:47. Prestúpila som do zeleného auta podľa dohody. Kolegynka z Jakubova s vodičom ma už čakali. Pre ostatných bol zraz na stanici v Malackách 7:15. Naše auto prišlo trošku neskôr. V aute bola sranda, len od nôh bolo ešte chladno, ale cestou potom už bolo fajn. Počasie bolo chladné, fúkal studený vietor a cestou v Čechách nám začalo snežiť, čím  bližšie ku Zlínu, tým viac snežilo. Ale my sme do Zlína prišli v pohode. Mali sme zo sebou Frantíka (GPS navigátor).

Ja som pozerala von oknom a zapisovala som si, čo sa mi cestou páčilo.

Po ceste tam bolo v Česku veľa policajtov. Celou cestou sme pozerali za seba, či sú všetky autá za nami, lebo naše auto bolo vodiace.

 

Keď sme prišli do objektu chránených dielní boli sme radi, že sa môžeme prejsť, veď cesta trvala 2 hodiny a voľačo. Marcelka a ja sme išli popredu. Pri vchode nás už čakala jedna mladá slečna Pavlínka. Keďže padal sneh, jeden klient zametal pred vchodom. Privítali nás teda obidvaja veľmi pekne. Po vstupe do budovy to pôsobilo pekne  a bolo cítiť niečo dobré a to kuracie rezne, môj čuch ma neklamal.

Tento objekt je spojený s ubytovaním starších občanov. Cestou do kaviarničky majú krásne nástenky s fotkami zariadenia.

Usadili nás do kaviarničky, dali sme si kávu a ja som si dala nejakú mlsu z banánom, niektorí si dali rôzne čaje. Mali pekne dekorovaný riad. Po občerstvení nám Pavlínka porozprávala o tomto zariadení.

Zistili sme, že táto kaviarnička je rozdelená na dve časti: samostatná kaviarnička a pre mamičky s deťmi . Mne sa páčil výhľad z okna na ich veľkú terasu aj s detskými preliezkami. Potom hovorila ich pani riaditeľka.  Dozvedeli sme sa hocičo. Pýtala sa potom aj nás, čo sme, odkiaľ sme a čo robíme. Ujala sa toho Marcelka. Boli sme rozdelení do dvoch skupín pri prehliadke dielní. Prvý sme išli my zelené auto + jedno malé auto, sprievodkyňu sme mali Pavlínku.

Mne sa páčila keramická dielňa, gastro dielňa, kaviarnička a mydláreň. Keď sme prišli do kaviarničky späť, mali sme prichystané taniere na obed. Naša skupina sa najedla a počkali sme na ostatných. Na obed sme mali: cibuľovo-pórkovú polievku, majonézový šalát, kurací rezeň  a kúsok zeleného šalátu. Po obede sme si pri našom stole dali piť 0.5 l čapovanej kofoly.

O pol jednej sme si išli pozrieť výrobky a niečo kúpiť. Nestačili dodávať mydlá. O 13:00 sme išli pozrieť do druhej budovy do Včielky, tu je sviečkáreň, balenie slamiek, vrecúšok a tkanie kobercov rôznych tvarov a veľkostí. Dve kolegynky si to aj vyskúšali a išlo im to. Dostali sme aj darčeky - malé sviečky v tvare sovičky, úlika, ježka, sloníka a pri odchode nám dali prútené košíčky. Nalodenie do áut bolo 14:10. Cestou domov nám snežilo, ale cesty boli suché. V Moravskom Písku  sa cesta končila, museli sme sa otočiť. Naše jedno auto sa od nás odpojilo, oni vedeli, že tam je niečo také. O 12 km sme mali dlhšiu cestu. Cestou domov sme vysadili kolegynku v Brodskom, dve kolegynky v Gajaroch a potom Maťu v Jakubove, ja som išla k pani riaditeľke sa hrať s Dorkou a išla som potom na autobus 18:25 z Jakubova. Keď som prišla domov, rozprávala som to maminke, ako bolo.  Zlín - príchod 9:45–––odchod 14:10 zo Zlína.  Toto bol náš vydarený výlet, na ktorom sa mi veľmi páčilo.    

 

Kamilka

 Image

 Image

Image 

 Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

 

Joomla Templates by Joomla51.com