Podporte Dom Svitania, n.o. prostredníctvom 2% (3%) z dane aj v roku 2022!
Peniaze použijeme na dobrú vec.
Ďakujeme za Vašu priazeň!


Formuláre:

Nová výročná správa za rok 2019

Našu výročnú správu za rok 2019 si môžete prezrieť a stiahnuť vo formáte .pdf TU.

Archív výročných správ


Krízový plán Covid-19
TU

Kontakt

Dom Svitania, n.o.

900 63 Jakubov 79
Telefón: +421 905 810 749
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Riaditeľka n.o.:  Ing. Marta Prochyrová
účet: SK62 0900 0000 0001 8934 6282
 
Chyba
  • JFolder: :súbory: Cesta nie je adresár. Cesta: /home/web/domsvitania.sk/jml/images/2009plaveckepreteky
Poznámka
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2009plaveckepreteky

Regionálne plavecké preteky ľudí s mentálnym postihnutím

1.Ročník regionálnych plaveckých pretekov a plaveckej pripravenosti ľudí s mentálnym postihnutím, Bratislava 30. 10. 2009 alebo jak sme sa bili v Prešporku člapkat.


Toš vlak šel 6.33. Každý jeden plavec i dobrovolníčka, či scel, či nescel, musel vstat skurší a šeci sme ho scíhali.
Ísť vlakom bola dobrá voľba, pretože z Lamača nám išiel spoj priamo na Lafrankoni plaváreň, kde sa konal prvý ročník regionálnych plaveckých pretekov. Vlaďka, Vlado, Andrej, Peťo, Dušan a ja sme sa dostavili na miesto činu, vošli do šatní, prezlečení do plaviek sme išli do spŕch a tu sme narazili na problém. Batérie totiž fungovali systémom „scisknút a držat“, takže keď som sa chcel osprchovať, musel mi náš playboy svojou chlpatou nohou držať batériu stlačenú. Osprchovaní a pripravení prehrať sme vkročili do plavárne.
Samotné preteky prebiehali v pohode. Rozdelili nás do štyroch kategórií. Ako prvá sa uskutočnila disciplína chôdza na šírku bazéna, ďalej pokračovali plavci na 25 m, 100 m a štafeta. Andrej plával v súťaži s Peťom, ja s Vladom a tak ďalej. Pri Andrejovom plávaní sme mali aj vzrúšo. Plavky sa mu totiž zošuchli na pol žrde, asi to bol následok výskytu množstva pekných báb na plavárni. Radšej hneď skrížil nohy a preto nevyhral prvú cenu. Nuž čo, trochu srandy nezaškodí. A tak sa plávalo ďalej a s lepšou náladou. Po vyhodnotení súťaže sme zhodnotili, že Andrejov umelecký príspevok a samotná súťaž až na príliš teplú vodu bola super. S heslom pupek odratý, v sprche umytý, s medailami a diplomami v kapse sme sa vybrali domov.
Len tak mimochodom, získali sme 1. miesto v štafete, Peťo 2. miesto na 50 m voľný spôsob, Cena in memoriam nám našťastie zatiaľ nebola udelená :)

Ľubko{gallery}2009plaveckepreteky{/gallery}
Joomla Templates by Joomla51.com