Podporte Dom Svitania, n.o. prostredníctvom 2% (3%) z dane aj v roku 2022!
Peniaze použijeme na dobrú vec.
Ďakujeme za Vašu priazeň!


Formuláre:

Nová výročná správa za rok 2019

Našu výročnú správu za rok 2019 si môžete prezrieť a stiahnuť vo formáte .pdf TU.

Archív výročných správ


Krízový plán Covid-19
TU

Kontakt

Dom Svitania, n.o.

900 63 Jakubov 79
Telefón: +421 905 810 749
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Riaditeľka n.o.:  Ing. Marta Prochyrová
účet: SK62 0900 0000 0001 8934 6282
 
Chyba
  • JFolder: :súbory: Cesta nie je adresár. Cesta: /home/web/domsvitania.sk/jml/images/2010rakusko_nemecko
Poznámka
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2010rakusko_nemecko

Dovolenka v Alpách

13. – 20. 3. 2010– tak na tento týždeň sme mali naplánovaný výlet spolu s pani riaditeľkou do rakúskych álp.
V sobotu ráno prišlo pre nás na parkovisko v Malackách auto a v ňom už sedeli pani riaditeľka s Vladom. Z nás nikto nemeškal a tak sme všetci (Heňo, Janka, Robo, Andrej, Zdenka, Dušan a ja) úspešne nastúpili a vyrazili na ďalekú cestu... Cesta nám ubehla rýchlo, Janka v aute vytiahla karty a so svojim milovaným Robkom hrala hodný kus cesty. K Johanne a Petrovi, u ktorých sme boli ubytovaní, sme dorazili veľmi skoro. Bývali sme u nich vo veľkom dome, pri ktorom majú hospodárstvo (kone, somáre, srnky, psa, mačky, kačice). Po ubytovaní a poobedňajšej sieste sme sa išli prejsť na zrúcaninu hradu Plainburg. Večer sme hrali karty. Nakoľko sme ale boli z cesty dosť unavení, išli sme skoro spať.
V nedeľu doobeda sme sa boli prejsť okolo domu a celého pozemku, je to pekný kus cesty. Vlado a ja sme išli pre obed, v aute sa nám vyliala polievka a tak mal výdatný obed aj pes Sepi.
V pondelok nás hneď zrána zobudil zvuk snežnej frézy, s ktorou Peter uhŕnal cestu a chodník. Za celú noc nasnežilo naozaj moc snehu. Domáci sa tomu netešili, lebo majú s odhŕnaním snehu veľa práce.
Poobede sme sa vybrali do Salzburgu, mali sme rozchod v nákupnom centre Europark, boli sme si na hranolkách v Mc Donalde. Večer sme spolu hrali karty, Meno, mesto, zviera, vec, pozerali sme staré záznamy z kamery z predošlých výletov.
V utorok sme si spravili výlet do Salzburgu, prezreli sme si historické centrum, uličky, Mozartovu sochu a rodný dom. V Mc Donalde sme sa najedli a trochu zohriali a išli sme domov.
V stredu sme sa zobudili do krásneho slnečného rána a tak sme sa rozhodli využiť deň na turistiku. Z Bad Reichenhall sme sa vyviezli hore lanovkou. Na vrcholovej stanici bolo veľmi veľa snehu. Rozdelili sme sa tam na dve skupiny, Vlado, Zdenka a Dušan zostali pri chate, ostatní sa rozhodli pre adrenalínovú turistiku Zabárali sme sa po pás do snehu, pri výstupe jeden z nás vždy prešlapával chodník, ostatní išli už po jeho stopách. Po chvíli sme sa vystriedali, aby aj ten prvý načerpal nové sily. Na samotný vrchol sme vyšli iba traja, lebo Heňo, Andrej a Janka neboli vhodne oblečení a radšej sa z polovice výstupu vrátili.
Po návrate na chatu nám dobre padol odložený obed. Varili nám veľmi dobre, nikdy nezostali na tanieri ani omrvinky.
Štvrtkové ráno bolo tiež krásne, tak sme si naplánovali opäť túru a to na Hirscheck a Totermann. Túru všetci úspešne zvládli, na chatu sme prišli unavení a opálení. To nás ale neodradilo od nosenia a ukladania drevených polien. Aspoň trochu sme tak pomohli domácim. Večer každý povedal niečo o sebe a svojej rodine. Vtedy prišla medzi nás Johanna, ktorá nám tiež porozprávala, odkiaľ pochádza a akú má rodinu.
V piatok sme boli pri jazere Konigsee v Berchtesgardene. Prechádzali sme ulicou, v ktorej boli malé obchodíky so suvenírmi, krojmi, darčekmi. Prišli sme k jazeru, po ktorom premávala výletná loď, na ktorú sme ale nešli, lebo bolo chladno. Išli sme aj na rozhľadňu nad jazerom. Popri ceste na rozhľadňu stáli lode v dokoch.
Posledný večer prišli za nami aj Johanna a Peter, rozprávali sme sa spolu. V sobotu nastal deň odchodu. Upratali sme po sebe, rozlúčili sme sa, poďakovali a išli sme domov.
Celý týždeň bol moc fajn, vládla dobrá nálada, prostredie bolo krásne, dobre nám varili, domáci boli veľmi príjemní, proste super dovolenka

Ľubomír Jančí{gallery}2010rakusko_nemecko{/gallery}
Joomla Templates by Joomla51.com