Podporte Dom Svitania, n.o. prostredníctvom 2% (3%) z dane aj v roku 2022!
Peniaze použijeme na dobrú vec.
Ďakujeme za Vašu priazeň!


Formuláre:

Nová výročná správa za rok 2019

Našu výročnú správu za rok 2019 si môžete prezrieť a stiahnuť vo formáte .pdf TU.

Archív výročných správ


Krízový plán Covid-19
TU

Kontakt

Dom Svitania, n.o.

900 63 Jakubov 79
Telefón: +421 905 810 749
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Riaditeľka n.o.:  Ing. Marta Prochyrová
účet: SK62 0900 0000 0001 8934 6282
 
Chyba
  • JFolder: :súbory: Cesta nie je adresár. Cesta: /home/web/domsvitania.sk/jml/images/2010RadnickineTrhy
Poznámka
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2010RadnickineTrhy

Radničkine trhy 2010

Radničkine trhy sa konali dňa 24.9.– 25.9. 2010. Na Radničkiných trhoch sa prezentujú rôzne chránené dielne so svojimi výrobkami. Tohtoročné Radničkine trhy boli výnimočné a to tým, že sa uskutočnili po desiaty krát. Prezentujúci mali možnosť ukázať ostatným, akí sú šikovní a zruční, nakupujúci mali možnosť pozrieť si technologický postup výroby jednotlivých výrobkov. My z Domu Svitania sme boli rozdelení na dve skupiny: v piatok bola skupina v zložení pani Marcelka, Anička, ja, Majka, Vlado a naše “suníčko“ Kamilka...
Cestu na Primaciálne námestie sme zvládli dobre, po “vykopnutí“ vecí z auta sme si išli pozrieť náš stánok, kde to vlastne budeme predávať. A tak po zložení vecí sme si vyzdobili stánok, to aby “byl pjekný“. Potom sme si zadelili úlohy. Vlado mal pracovať na okrasných krabičkach a ja - Lubínek som pracoval na ručne vyrobených obálkach. Podľa šablóny som ich vyrezával, následne skladal a nakoniec lepil a zaťažoval, aby sa dôkladne zlepili. Poobede sme ja a Vlado mali voľnejšie, lebo ku stolu, na ktorom sme prezentovali naše výrobky, zasadla Majka, ktorá prišívala korálky na ozdobné stromčeky a Kamilka, ktorá sa pasovala s lepením vianočných pohľadníc. Oficiálny program na Radničkiných trhoch začal vystúpením bubeníckej skupiny. Hneď potom víla Radnička otvorila samotné trhy. Celý program uvádzala pani Jariabková. Počas predaja chodila medzi stánky a pýtala sa, kto čo prezentuje a aký je výrobný postup vecí, ktoré predávajú. Na obed sme dostali “hambáče“ a malinovku z Mc Donalds. Počas dňa sme mali možnosť prezrieť si jednotlivé stánky a zakúpiť si dáku maličkosť na pamiatku. Každý stánok bol v priebehu dňa hodnotený, akú ma výzdobu a výrobky a ten “naj“ získal cenu. Na Radničkine trhy zavítala aj pani Radičová a aj herci a speváci. Každému stánku bola pridelená jedna známa osobnosť, ktorá pomáhala predávať v stánku výrobky. K nám prišla Bibiana Ondrejková. Mali sme možnosť spraviť si aj spoločnú fotografiu. Počas celých trhov bolo nádherné počasie a tak bola namieste pohoda vo všetkých smeroch. Na samotný zaver pre nás prišla pani riaditeľka aj s návštevou zo zahraničia. S návštevou sme sa ešte v Bratislave rozlúčili, naskočili sme aj s vecami do auta a šli “rovno za nosem domú“.

Na záver môžem zhodnotiť, že akcia bola fantastická a každému, kto ešte nebol pozrieť na Radničkiných trhoch, vrele odporúčam, aby sa na budúci rok prišiel pozrieť, pretože je to nádherná akcia, z ktorej si odnesiete veľa úžasných zážitkov.


Ľubko


{gallery}2010RadnickineTrhy{/gallery}
Joomla Templates by Joomla51.com