Podporte Dom Svitania, n.o. prostredníctvom 2% (3%) z dane aj v roku 2022!
Peniaze použijeme na dobrú vec.
Ďakujeme za Vašu priazeň!


Formuláre:

Nová výročná správa za rok 2019

Našu výročnú správu za rok 2019 si môžete prezrieť a stiahnuť vo formáte .pdf TU.

Archív výročných správ


Krízový plán Covid-19
TU

Kontakt

Dom Svitania, n.o.

900 63 Jakubov 79
Telefón: +421 905 810 749
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Riaditeľka n.o.:  Ing. Marta Prochyrová
účet: SK62 0900 0000 0001 8934 6282
 

Novinky z Domu Svitania, n.o.

Rok 2012 nám ukrojil už ďalšie dva mesiace času no my sme v Dome Svitania, n.o. nezaháľali. Udalosti sa striedajú jedna za druhou a mnohé sa nám ešte len ponúkajú. V tomto roku nás opäť čaká tvorba nových projektov a získavanie finančných zdrojov, aby sme tento rok, tak ako aj predchádzajúci mohli ukončiť s vyrovnaným rozpočtom.

13. januára Mestské centrum kultúry Malacky pripravilo slávnostnú vernisáž prvej samostatnej expozície vystavovateliek a tak sme sa boli aj my pozrieť. V úvode vernisáže sa nám predstavili mladé výtvarníčky : Lenka Kubíčková, Vanda Kráľovičová, Veronika Hurbanová, Radka Glajšková , Mária Slámová-Gelingerová a Mária Blahová. Na výstave boli prezentované kresby, maľby, dizajnérske koncepty, kombinované techniky a keramika od týchto mladých autoriek zo Záhoria. Súčasťou vernisáže bolo premietanie štyroch krátkych animovaných filmov . Výstavy takýchto diel bývajú aj pre nás veľkou inšpiráciou v tvorivej činnosti zamestnancov v našej kreatívnej dielni., ktorí sa v tomto čase už naplno venujú výrobe produktov na blížiace sa veľkonočné sviatky.

ImageA že sa vieme po práci aj zabávať sme ukázali 3. februára v sále kultúrneho domu v Kostolišti, kde Vstúpte, n.o. ,zorganizovalo svoj Prvý reprezentačný ples. A tak sme sa nemohli chýbať. Výborná hudba, množstvo jedla, bohatá tombola a najmä zábava trvajúca do skorých ranných hodín – v tomto duchu sa niesla atmosféra na plese. Bola to práve atmosféra rodiny a úprimného priateľstva, ktorá tento ples spravila nezabudnuteľným. Atmosféru dotvárala výborná hudobná skupina TENOR.

ImageImage

Začiatok tohto roka nám naozaj pripravil mrazivé počasie. Ako by mnohí z nás povedali :“ Ani psa by von nevyhnal.“ No práve v takomto mraze je však veľa psíkov vonku a odkázaných len na pomoc druhých. Veľkým pomocníkom je Sloboda zvierat, organizácia, ktorá denne zachraňuj zvieratá v uliciach, kanáloch, vyhodené, stratené a týrané.

Image V útulku im poskytuje strechu nad hlavou, lieči ich, kŕmi. Dáva im lásku, starostlivosť a jej cieľom je nájsť im pôvodný, alebo nový domov. Je neziskovou organizáciou, to znamená, že zo štátneho rozpočtu nedostáva žiadne peniaze. A práve preto sme sa aj my Dom Svitania, n.o., v jeden mrazivý deň 11. februára 2012 rozhodli pomôcť. V našej chránenej dielni sme všetci spoločne zozbierali deky ,rôzne kusy oblečenia a granule, ktoré v tejto krutej zime psíkom veľmi pomôžu. Smutné psie oči prezrádzajú nepekné skúsenosti s ľuďmi. Bohužiaľ, správnych ľudí je stále menej. A preto sme radi, že sme mohli tiež ako nezisková organizácia vlastnými silami aspoň takouto formou pomôcť.

Na marec tohto roku sme si naplánovali navštíviť otvorenie Chránenej dielne Vstúpte, n.o., v Malackách, opäť sa spoločne vyberieme na rehabilitačný pobyt do Rakúska a taktiež navštívime Deň otvorených dverí spojených s tvorivými dielňami v Bratislave. V nasledujúcom období nás čakajú mnohé predajné akcie, no najvýznamnejšou blížiacou sa udalosťou bude oslava nášho jubilea. Dom Svitania n.o., v tomto roku oslávi už svoje 15. narodeniny. Máme pred sebou nové plány a nové ciele, ktoré sa nám určite podarí dosiahnuť aj s Vašou pomocou. Ak sa nám rozhodnete venovať 2% z dane, radi Vám poskytneme podklady na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo na 7733 292. Ďakujeme Vám.

Jana Fordinálová, sociálna pracovníčka, Dom Svitania, n.o.
Joomla Templates by Joomla51.com