Podporte Dom Svitania, n.o. prostredníctvom 2% (3%) z dane aj v roku 2022!
Peniaze použijeme na dobrú vec.
Ďakujeme za Vašu priazeň!


Formuláre:

Nová výročná správa za rok 2019

Našu výročnú správu za rok 2019 si môžete prezrieť a stiahnuť vo formáte .pdf TU.

Archív výročných správ


Krízový plán Covid-19
TU

Kontakt

Dom Svitania, n.o.

900 63 Jakubov 79
Telefón: +421 905 810 749
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Riaditeľka n.o.:  Ing. Marta Prochyrová
účet: SK62 0900 0000 0001 8934 6282
 
Chyba
  • JFolder: :súbory: Cesta nie je adresár. Cesta: /home/web/domsvitania.sk/jml/images/2012DKZ
Poznámka
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2012DKZ

Deň krivých zrkadiel 2012

12. jún je každoročne a už tradične Dňom krivých zrkadiel na Slovensku. Je to deň, počas ktorého sa na mnohých miestach Slovenska organizujú akcie na podporu a zmenu postojov verejnosti voči ľuďom s mentálnym postihnutím.
V utorok 12. júna 2012 sa Dom Svitania, n.o. ako každý rok opäť zúčastnil na tomto podujatí v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí.
„Sme takí istí ako vy.“ „Chceme žiť s vami.“ ...
12. jún je každoročne a už tradične Dňom krivých zrkadiel na Slovensku. Je to deň, počas ktorého sa na mnohých miestach Slovenska organizujú akcie na podporu a zmenu postojov verejnosti voči ľuďom s mentálnym postihnutím.


Image V utorok 12. júna 2012 sa Dom Svitania, n.o. ako každý rok opäť zúčastnil na tomto podujatí v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí.
„Sme takí istí ako vy.“ „Chceme žiť s vami.“ Tieto heslá boli ústrednou myšlienkou tohtoročného stretnutia ľudí s mentálnym postihnutím . Cieľom podujatia je pozitívne ovplyvniť a meniť postoje verejnosti voči ľuďom s mentálnym postihnutím. Aby sa mohli zaradiť do bežnej spoločnosti, majú tiež právo na vzdelanie, na prácu a žiť plnohodnotný život v rámci ich možností. Nie sú horší ako ostatní, len potrebujú určitý druh podpory. Cieľ a myšlienka Dňa krivých zrkadiel je každý rok rovnaká - búrať predsudky.
Podujatie zorganizovalo Združenie na pomoc ľudí s mentálnym postihnutím v SR za podpory Ministerstva kultúry SR, Mestskej časti Bratislava – Staré mesto, nadácie Dalkia a Klost. Pozvanie organizátora prijala aj podpredsedníčka Národnej rady SR Erika Jurinová, ktorá podporila hlavnú myšlienku podujatia krátkym príhovorom o integrácii ľudí so zdravotným postihnutím do spoločnosti.


Image Celým programom nás sprevádzala Patrícia Jarjabková-Garajová a uviedla aj ďalších hostí podujatia. Na pódiu vystúpila Zuzka Smatanová, pohybovo-divadelný súbor STOPY SNOV , SOPKA a taktiež skupina sebaobhajcov zo ZPMP v SR.
Program sa začal o 14.00hod sprievodom, ktorý v rytme bubnov orchestra CAMPANA BUTACADA smeroval od Hviezdoslavovho námestia cez okolité uličky a späť. Na námestí si mohli aj v tomto roku návštevníci zakúpiť rôzne zaujímavé výrobky z rúk ľudí s mentálnym postihnutím, ktoré boli vyrobené v domovoch sociálnych služieb a v chránených dielňach.


Image Tento rok bol Deň krivých zrkadiel súčasťou kampane Nechcem, ale musím... www.nechcemalemusim.sk Okrem Bratislavy boli akcie v rámci Dňa krivých zrkadiel aj v Malackách, Tornali, Nitre, Komárne, Trenčíne, Stropkove, Gelnici, v Nových Zámkoch, Spišskej Novej Vsi a v Prešove. Tešíme sa na stretnutie opäť o rok, na ďalšom v poradí už 8.ročníku.


Jana Fordinálová
sociálny pracovník
Dom Svitania, n.o. Jakubov{gallery}2012DKZ{/gallery}
Joomla Templates by Joomla51.com