Podporte Dom Svitania, n.o. prostredníctvom 2% (3%) z dane aj v roku 2022!
Peniaze použijeme na dobrú vec.
Ďakujeme za Vašu priazeň!


Formuláre:

Nová výročná správa za rok 2019

Našu výročnú správu za rok 2019 si môžete prezrieť a stiahnuť vo formáte .pdf TU.

Archív výročných správ


Krízový plán Covid-19
TU

Kontakt

Dom Svitania, n.o.

900 63 Jakubov 79
Telefón: +421 905 810 749
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Riaditeľka n.o.:  Ing. Marta Prochyrová
účet: SK62 0900 0000 0001 8934 6282
 

20. výročie Domu Svitania v Jakubove (1997-2017)

Pripraviť sa na tento vzácny a slávnostný deň nebolo pre nás vôbec jednoduché, pretože oslava sa pripravovala na dvoch miestach a to v Dome Svitania a v kultúrnom dome v Jakubove. Najprv sme sa chceli pochváliť našou prácou, to bolo a je kľúčové, alebo inak povedané, je to alfou a omegou. Bolo pre nás cťou 15. raz otvoriť dvere a ukázať, ako a kde vznikajú naše produkty. Niekto prišiel už aj 15krát nás navštíviť na našom pracovisku, pozrieť si naše novinky, opýtať sa, ako darí. Mám dojem, že ľudia to už berú ako príjemnú tradíciu. Niektorí boli možno zvedaví na avizovaný program v kultúrnom dome a išli nás podporiť svojou prítomnosťou tam...

Prepáčte mi, vážení hostia, že Vás nebudem konkrétne menovať, pretože nemám takú veľkú pamäť na mená. Ale pamätám si krásny pocit, ktorý som mala pri vašej pozitívnej spätnej väzbe. Do tretej hodiny popoludní sme boli pre hostí k dispozícií v Dome Svitania: bola tu ukážka výroby, prehliadka našich chránených dielní, prezentácia o nás, možnosť nakúpiť si. Potom sme sa presunuli na slávnosť do vyzdobeného kultúrneho domu. Program hodný 20. výročia založenie Domu Svitania uvádzala moderátorka s veľkou charizmou a empatiou Katarína Brychtová. Úvod patril naším kamarátom Vstupákom a ich „Zum-zum rekekeke“ bolo dlho znejúce v mojej hlave. Následne vystupovali škôrkári, to bolo veľmi nápadité vystúpenie. Nasledovali prezentácie týkajúce sa 25. výročia vzniku ZPMP Svitanie a 20. výročia vzniku Domu Svitania. Ďalším bodom programu bol nádherný a dojímavý spev mladého muža Tomáša Mariáneka, ktorý by sa dal počúvať hodiny. Chcela by som ho mať doma! Potom Adam Martinec spieval a energicky hral na bubny. Divadlo na hambálku s predstavením Ženský zákon bolo fenomenálne ako vždy. Tí, ktorí mali trpezlivosť a bolo v ich možnostiach sa zdržať do večera sa dočkali krájania torty a potom aj sľubovaného večerného programu: hudba, tanec, klobása.
Ďakujeme všetkým, ktorí nejakým spôsobom pomohli, podporili nás, prišli, kúpili, vystupovali, preukazujú nám pozitívnu spätnú väzbu.
Dúfam, že sa vidíme na ďalší rok.

Patrícia Bučková

 

Galéria fotiek na FB.

Joomla Templates by Joomla51.com