Podporte Dom Svitania, n.o. prostredníctvom 2% (3%) z dane aj v roku 2022!
Peniaze použijeme na dobrú vec.
Ďakujeme za Vašu priazeň!


Formuláre:

Nová výročná správa za rok 2019

Našu výročnú správu za rok 2019 si môžete prezrieť a stiahnuť vo formáte .pdf TU.

Archív výročných správ


Krízový plán Covid-19
TU

Kontakt

Dom Svitania, n.o.

900 63 Jakubov 79
Telefón: +421 905 810 749
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Riaditeľka n.o.:  Ing. Marta Prochyrová
účet: SK62 0900 0000 0001 8934 6282
 

Inšpiratívna návšteva Domu svitania v Jakubove

Členky bratislavského OZ P(l)uto navštívili družobnú chránenú dielňu v Jakubove: Dom svitania. Ako vždy bola návšteva plná inšpirácie a plánov na spoluprácu do budúcna. To všetko v znamení novej formy sociálnej inklúzie.

 

 

 Bratislavské občianske združenie P(l)uto a jakubovská chránená dielňa Dom svitaniaspojili v minulosti dohromady projekty sociálnej inklúzie – novodobé prepojenie charity s módou. Práve v Jakubove vznikla v roku 2013 limitovaná edícia originálnych dámskych topov v rámci projektu „Šaty robia človeka“ – podľa návrhu známeho slovenského módneho návrhára Borisa Hanečku. Niekoľko kusov z týchto jedinečných topov je stále v ponuke charitatívneho obchodu Plutošop v Bratislave – spolu s ďalšími výrobkami z jakubovského Domu svitania či malackej neziskovej organizácie Vstúpte (viac na: www.ozpluto.sk).

V druhej polovici júla členky OZ P(l)uto opäť osobne navštívili Jakubov, aby do Plutošopu vybrali novú nádielku originálnych výrobkov, ktoré s láskou vyrábajú klienti a klientky Domu svitania – dospelí ľudia s mentálnym a kombinovaným postihnutím. Riaditeľka Domu svitania: PhDr. Stefi Nováková hostkám predstavila novinky kreatívneho ateliéru, krajčírskej aj kníhviazačskej dielne. Zároveň zdôraznila, že ľudia so špeciálnymi potrebami v jakubovskom zariadení sú „nielen zanietení pre prácu v dielni, ale majú aj zmysel pre ochranu prírody a šetrenie prostredia. Desiatky prezentovaných výrobkov (pohľadnice, svietniky, držiaky na papier, rámiky na fotky, púzdra na mobil, chňapky na hrnce či textilné papučky) sú totiž spracované do novej podoby dekoratívneho či úžitkového predmetu na báze recyklovania – opätovného použitia textilu aj vyradeného papiera.“ Stačí sa prísť na vlastné oči presvedčiť a inšpirovať do Jakubova.

Božena Baluchová

 

 

Joomla Templates by Joomla51.com