Podporte Dom Svitania, n.o. prostredníctvom 2% (3%) z dane aj v roku 2022!
Peniaze použijeme na dobrú vec.
Ďakujeme za Vašu priazeň!


Formuláre:

Nová výročná správa za rok 2019

Našu výročnú správu za rok 2019 si môžete prezrieť a stiahnuť vo formáte .pdf TU.

Archív výročných správ


Krízový plán Covid-19
TU

Kontakt

Dom Svitania, n.o.

900 63 Jakubov 79
Telefón: +421 905 810 749
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Riaditeľka n.o.:  Ing. Marta Prochyrová
účet: SK62 0900 0000 0001 8934 6282
 

Deň múzeí a galérií v Malackách

Tento deň sa začal ako bežný pracovný deň, ale predsa bol niečím obohatený. Klienti Domu Svitania sú každoročne do MCK na Deň múzeí a galérií pozvaní. Ráno sme si všetci začali plniť svoje pracovné povinnosti. Kamilka mala službu v kuchynke (poupratovať, nachystať na stôl, pripraviť všetko potrebné na podávanie obeda). Najedli sme sa. Potom už len dovidenia Jakubov, hurá Deň múzeí a galérií v Malackách!...

Kolegovia si pozreli v múzeu prednášku o Michalovi Tillnerovi (jeho životopis, ukážky jedinečných a neopakovateľných obrazov, ktoré mali vystavené hore v múzeu). Trošku neskôr som prišla autom aj ja, nám s babkou pustili už spomínanú prednášku od začiatku, pretože kolegovia sa išli pozrieť hore do múzea. Ja som nemala priamy prístup k vystavovaným predmetom múzea, pretože toľko schodov nezvládam a výťah tam nie je. Kamilka mi ale všetko pofotila a cez rozprávanie mojich kolegov som si mohla urobiť lepšiu predstavu. Kamilke sa v múzeu páčili petrolejové lampy, najmä sovičková, mlynčeky, žehličky (Heňo skúšal v ruke takú veľkú ťažkú), keramika, hrnce, drevené náradie, kroje, nástenné hodiny. Samozrejme dostali k tomu aj výklad od sprievodcu. Pri vstupe bola kniha na zapisovanie, všetci sme sa podpísali. Kamilke sa páčilo všetko, vždy niečo nové pribudne, tento rok to bol krásny historický šijací stroj. Našim ďalším programom bola prechádzka k farskému (dolnému) kostolu. Tu nám pán sprievodca porozprával históriu tohto zaujímavého miesta. 1616 postavenie kostola, 1672 postavenie veže kostola a veľa ďalších informácií. Mali sme možnosť pozrieť si v knižnici obrazy Libuše Čtverákovej – výstava sa volala Farebný svet. Na mňa pôsobili upokojujúcim pozitívnym bezstarostným dojmom. V knižnici sme si prečítali na nástenných letákoch informácie o Ľudovítovi Štúrovi. Ja aj s niektorými kolegami sme potom ostali predávať naše výrobky.
Bol to veľmi pekný deň, dozvedeli sme sa veľa nových informácií, stretli sme sa so zaujímavými ľuďmi.
Ďakujeme a dovidenia!

Kamilka Sestrienková a Paťka Bučková

Joomla Templates by Joomla51.com