Podporte Dom Svitania, n.o. prostredníctvom 2% (3%) z dane aj v roku 2022!
Peniaze použijeme na dobrú vec.
Ďakujeme za Vašu priazeň!


Formuláre:

Nová výročná správa za rok 2019

Našu výročnú správu za rok 2019 si môžete prezrieť a stiahnuť vo formáte .pdf TU.

Archív výročných správ


Krízový plán Covid-19
TU

Kontakt

Dom Svitania, n.o.

900 63 Jakubov 79
Telefón: +421 905 810 749
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Riaditeľka n.o.:  Ing. Marta Prochyrová
účet: SK62 0900 0000 0001 8934 6282
 

Výstava Hviezdy na viac spôsobov

V knižnici MCK Malacky sa 23.11.2015 uskutočnilo slávnostné otvorenie výstavy Hviezdy na viac spôsobov. Michal Soják fotí už niekoľko rokov vesmírne objekty a na tejto výstave dostal príležitosť pochváliť sa s tými najlepšími zábermi. Svoje hviezdne úlovky vystavovala aj „naša“ Kamilka Sestrienková.

Kamilka Sestrienková sa narodila v Malackách 15.11.1983, býva s rodičmi v najzápadnejšej obci Slovenska - v Záhorskej Vsi. Je vyučená cukrárka. S maminou doma často a rada pečie rôzne koláče, zákusky a iné dobroty. Od roku 2008 je zamestnaná v Dome Svitania, n. o. v kreatívnej chránenej dielni. Ako sama hovorí, chodiť do práce je pre ňu zábava. Tí, čo Kamilku poznajú vedia, že pozitívnu stránku života si vie nájsť každý deň. Baví ju nielen zamestnanie, venuje sa mnohým voľnočasovým aktivitám. Jednou z nich je aj fotografovanie. Kamilka nosí foťák so sebou všade a fotí také predmety, situácie a miesta, ktoré by väčšina z nás obišla bez povšimnutia. Aj preto majú jej fotografie osobité čaro a nevšednosť. Túto Kamilkinu kreativitu ocenila porota na Abilympiáde v roku 2014 a udelila jej 1. miesto v kategórii Reportážna fotografia.
V roku 2013 sa Kamilka zúčastnila kurzu so známym českým fotografom Ondrejom Pýchom. Na záver kurzu dostala svoj prvý fotoaparát, dovtedy totiž fotila s maminým.
Kamilka má milú a priateľskú povahu, je veľmi spontánna a bezprostredná, s fotoaparátom vždy poruke, preto nemá problém osloviť známe tváre a osobnosti a požiadať ich o spoločnú fotografiu. Radi jej vyhovejú a nechajú sa spolu s Kamilkou odfotiť. Takto vznikli aj vystavované fotografie. Kamilka si ich všetky ukladala do počítača, postupne, ako pribúdali, sa s nimi pochválila na prezentácii na Dni otvorených dverí v Dome Svitania.
Teraz dostala príležitosť všetky svoje doterajšie úlovky zverejniť na výstave. Je to pre ňu radosť a zároveň motivácia a povzbudenie, aby aj naďalej nosila v ruke pripravený fotoaparát a v srdci otvorenosť voči ľuďom.Ukážka niekoľkých fotografií, ktoré ste mohli vidieť na vystave:

Joomla Templates by Joomla51.com