E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Riaditeľka n.o.:  Ing. Marta Prochyrová
účet: SK62 0900 0000 0001 8934 6282

Zlatá medaila pre Dom Svitania

Aj tento rok sme prijali pozvanie na Zimnú olympiádu pre ľudí s mentálnym postihnutím vo Frýdku – Místku. Odchádzali sme z Malaciek v piatok 5.2.2016. U nás sneh nebol...

V Beskydách sneh bol aspoň v sobotu doobeda, bežkovali sme, Marián bol na 15. mieste, Peťo na 4. a Robko na 13. mieste. Poobede sa už sneh roztopil. Nám to nevadilo, namiesto bežkovania sme behali. Súťažili sme aj v streľbe a hode loptičkou. Do maskota olympiády (snehuliaka) sme triafali floorbalovou loptičkou. Pri štafete sme si užili aj kopu srandy: jednému kolegovi praskla hneď po štarte gumička na nohaviciach a tak si ich musel počas celého behu držať, aby ich nestratil.
Zato my sme boli v štafete úspešní - získali sme zlatú medailu, takže sa máme čím chváliť. Počas celej olympiády vládla v našom družstve dobrá nálada. Mali sme pekné ubytovanie v Penzióne U přehrady, vynikajúco nám varili (rezeň, sviečková, zabíjačkový tanier a iné dobroty). Hrali sme karty – Elfer raus, boli sme sa poprechádzať pri priehrade Morávka. Je tam veľmi krásna príroda. Trochu sme aj oddychovali, rozprávali sme sa.
Domov sme sa vrátili v nedeľu. Všetky zážitky sme porozprávali hneď na ďalší deň v práci svojim kolegom, zagratulovali nám a tešili sme sa spolu zo zlatej medaily.