Podporte Dom Svitania, n.o. prostredníctvom 2% (3%) z dane aj v roku 2022!
Peniaze použijeme na dobrú vec.
Ďakujeme za Vašu priazeň!


Formuláre:

Nová výročná správa za rok 2019

Našu výročnú správu za rok 2019 si môžete prezrieť a stiahnuť vo formáte .pdf TU.

Archív výročných správ


Krízový plán Covid-19
TU

Kontakt

Dom Svitania, n.o.

900 63 Jakubov 79
Telefón: +421 905 810 749
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Riaditeľka n.o.:  Ing. Marta Prochyrová
účet: SK62 0900 0000 0001 8934 6282
 

Deň zeme

22.4. sme si aj my v Dome Svitania pripomenuli Deň Zeme. Ráno sme mali sedenie s Aničkou, ktorá nám porozprávala, aký je to deň, od kedy a ako sa oslavuje. Spolu sme sa rozprávali, prečo je dobré triediť odpadky a ako recyklovať odpadový materiál...

U nás v Dome Svitania s tým máme bohaté skúsenosti. V našich dielňach vieme vytvoriť krásne nové výrobky z použitých materiálov, napr. šijeme kuchynské rukavice zo zvyškových látok, korkové štuple používame na výrobu násteniek, z pasparty vyrábame darčekové predmety (anjelikov, kvetinky, domčeky), pohľadnice zdobíme zvyškami látky, farebného papiera, starých pohľadníc. Okrem toho odpad triedime: papier sme zviazali, dali pred dom a dnes ho po celom Jakubove zbierali školáci, kelímky z jogurtov a plastové nádoby z obedov vyplachujeme a dávame do plastového kontajnera, takisto aj pet fľaše stláčame a dávame do plastu.
Dnešné stretnutie v rehabke bolo poučné a pri vynikajúcom bylinkovom čaji, ktorý som ráno pre všetkých pripravila, aj veľmi príjemné.

Kamilka Sestrienková

Joomla Templates by Joomla51.com