Podporte Dom Svitania, n.o. prostredníctvom 2% (3%) z dane aj v roku 2022!
Peniaze použijeme na dobrú vec.
Ďakujeme za Vašu priazeň!


Formuláre:

Nová výročná správa za rok 2019

Našu výročnú správu za rok 2019 si môžete prezrieť a stiahnuť vo formáte .pdf TU.

Archív výročných správ


Krízový plán Covid-19
TU

Kontakt

Dom Svitania, n.o.

900 63 Jakubov 79
Telefón: +421 905 810 749
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Riaditeľka n.o.:  Ing. Marta Prochyrová
účet: SK62 0900 0000 0001 8934 6282
 

Deň otvorených dverí v Impulze

19.5.2016 hneď po obede sme nasadli do nášho veľkého auta a vybrali sme sa do Bratislavy do Impulzu, pracovno – socializačného centra, na Deň otvorených dverí. Po príjemnom privítaní nás usadili, ponúkli chlebíčkami, pitím a kávou. Celý Deň otvorených dverí mali pripravený vo forme workshopov, to znamená, že sme dostali možnosť vytvoriť si sviečku, odznaky, maľovali sme motýle na textil, mohli sme si vyrobiť papierovú tašku...

Najviac sa mi páčilo, že sme si mohli vytvoriť vlastnú sviečku. Najskôr sme dostali odborný výklad, ako postupovať pri tvorbe vlastnej originálnej sviečky. Ja som mala pri práci na pomoc odborníka, nášho pána Laciho, ktorý to mal v rukách aj v oku, pretože má dlhoročné skúsenosti. Ja som si urobila sviečku, ktorá symbolizovala: leto – jasné nebo, slnko, vodu. To sa modré a žlté úlomky vosku dali do formy, v ktorej bol v strede upevnený knôt takou paličkou, aby bol v strede a dobre spĺňal funkciu. Pri vytváraní sviečky sme sa snažili ukladať farebné úlomky tak, aby sa opierali o steny formy a do stredu dosypať biele úlomky, ktoré v dokončenej sviečke nie sú vidieť. Potom sme zaliali sviečku roztopeným voskom, potom sme s ňou trošku pobúchali, aby sa tekutý vosk dostal do medzier, napísali si na štítok meno a nechali ju niekoľko hodín tuhnúť. Sviečky si o nejaký čas môžeme vyzdvihnúť v Impulze. Po výrobe sviečok sme mali príležitosť si urobiť originálne odznaky, buď si vybrať motívy odznakov z časopisu alebo fotiek, ktoré Anička priniesla. Bolo potrebné vystrihnúť obrázky podľa šablóny v tvare odznaku. Na vytvorenie samotného odznaku mali super stroj, najprv sme doňho dali fóliu na prednú stranu, potom sa stroj otočil a dokončil zadnú stranu. V ďalšej dielni sme maľovali na textil motýľa, do tejto aktivity sa zapojili Helka, Majka a Anička a kolektívne urobili dvoch reprezentatívnych, ktorých si dá Impulz na nástenku.

Ďakujeme za pozvanie. Toto stretnutie bolo veľmi zábavné a podnetné. Tešíme sa na ďalšie stretnutie!
Patrícia Bučková


Joomla Templates by Joomla51.com