Podporte Dom Svitania, n.o. prostredníctvom 2% (3%) z dane aj v roku 2022!
Peniaze použijeme na dobrú vec.
Ďakujeme za Vašu priazeň!


Formuláre:

Nová výročná správa za rok 2019

Našu výročnú správu za rok 2019 si môžete prezrieť a stiahnuť vo formáte .pdf TU.

Archív výročných správ


Krízový plán Covid-19
TU

Kontakt

Dom Svitania, n.o.

900 63 Jakubov 79
Telefón: +421 905 810 749
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Riaditeľka n.o.:  Ing. Marta Prochyrová
účet: SK62 0900 0000 0001 8934 6282
 

Dom Svitania na prvých priečkach cyklosúťaže

V máji prebiehala celoslovenská kampaň na podporu cyklodopravy s názvom Do práce na bicykli. Cieľom bolo používať v máji bicykel čo najčastejšie ako dopravný prostriedok do práce a tým chrániť životné prostredie...

Zapojili sme sa aj my z Domu Svitania a vytvorili sme dva cyklotímy: Rómeo a Júlia (Robko Bureš a Janka Hurbanová) a Traja veteráni (Ľubko Jančí, Peťo Jung a Marián Katina). Do Jakubova do práce jazdí z Malaciek pravidelne Ľubko, pre nás je tak veľkou inšpiráciou. Nie sme aktívni športovci s nejakým super bicyklom a extra športovým vybavením, ale povedali sme si, že to skúsime. A veru sme urobili dobre. Ušetrili sme peniaze na autobus a zároveň 281kg CO2. Nadýchali sme sa čerstvého vzduchu, poobdivovali sme kvitnúce maky, urobili pekné fotky. Zberači špargle nás povzbudzovali hlasným: „Pomé!“ Ak bolo treba, pomohli sme si pri opravách defektov, povzbudzovali sme sa navzájom, ak niekto už nevládal alebo strácal chuť súťažiť. Bicyklovanie je prospešné pre zdravie, aj kilečká išli dole.
V počte najazdených kilometrov sa tím Traja veteráni umiestnil na treťom mieste (v Malackách bolo zaregistrovaných 29 tímov), Rómeo a Júlia na 11. mieste. V jednotlivcoch podľa najazdených kilometrov bol Ľubko na 4. mieste, v počte jázd do práce dokonca na 2. mieste. Spolu naše dva tímy najazdili 1512 kilometrov. Sme na tento výkon právom hrdí. Akcia sa uskutoční aj na budúci rok. Ak sme Vás inšpirovali, nechcete sa pridať aj Vy?

Janka Hurbanová
Robert Bureš
Ľubomír Jančí
Peter Jung
Marián Katina

Joomla Templates by Joomla51.com