Podporte Dom Svitania, n.o. prostredníctvom 2% (3%) z dane aj v roku 2022!
Peniaze použijeme na dobrú vec.
Ďakujeme za Vašu priazeň!


Formuláre:

Nová výročná správa za rok 2019

Našu výročnú správu za rok 2019 si môžete prezrieť a stiahnuť vo formáte .pdf TU.

Archív výročných správ


Krízový plán Covid-19
TU

Kontakt

Dom Svitania, n.o.

900 63 Jakubov 79
Telefón: +421 905 810 749
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Riaditeľka n.o.:  Ing. Marta Prochyrová
účet: SK62 0900 0000 0001 8934 6282
 

Cyklistické mihahá

Každý rok za zúčastňujeme Výtvarného salónu. Je to súťažná prehliadka prác ľudí s mentálnym postihnutím. Tento rok do súťaže posielala Petra paličkované ovocie. My ostatní – Janka, Kamilka, Robko, Peťo, Ľubko, Marián – sme poslali fotografie. Tohtoročná téma prác bola: „Čo mi robí radosť“...

Výtvarný salón sa koná každý rok v inom meste, tento rok to je Nitra. Z Jakubova sme odchádzali na našom novom aute (Modrej lagúne) tesne pred obedom. Do Nitry sme šťastne dorazili, zaparkovali na námestí a mohli sme ísť na vernisáž. Chlapci pomohli Petre dostať sa po schodoch do sály. Pozreli sme si kultúrny program a vyhlasovanie ocenených. Marián získal prvú cenu v kategórii fotografia za dielo: „Cyklistické mihahá“. Túto fotku Marián urobil cestou z práce na bicykli na Jakubovských rybníkoch. Po slávnostnom vyhlasovaní nastal čas na občerstvenie: famózne koláčiky a slané dobroty, k tomu kofola.
Po skončení vernisáže sme išli ešte na chvíľku do mesta. Naši chalani skúšali vytiahnuť zo skaly Exkalibur, ale nepodarilo sa im to. Potom sme už len nasadli do auta a štastne sme sa vrátili domov.

Janka Hurbanová
Kamilka Sestrienková
Robko Bureš
Ľubko Jančí
Marián Katina
Peter Jung


Joomla Templates by Joomla51.com