Podporte Dom Svitania, n.o. prostredníctvom 2% (3%) z dane aj v roku 2022!
Peniaze použijeme na dobrú vec.
Ďakujeme za Vašu priazeň!


Formuláre:

Nová výročná správa za rok 2019

Našu výročnú správu za rok 2019 si môžete prezrieť a stiahnuť vo formáte .pdf TU.

Archív výročných správ


Krízový plán Covid-19
TU

Kontakt

Dom Svitania, n.o.

900 63 Jakubov 79
Telefón: +421 905 810 749
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Riaditeľka n.o.:  Ing. Marta Prochyrová
účet: SK62 0900 0000 0001 8934 6282
 

Zimná olympiáda vo Frýdku Místku

Ráno sme sa stretli o 9.00, nalodili sme sa a frčali cestou necestou. Zastavili sme sa v Slavkove u Brna a obzreli si Mohylu mieru. Sprievodca nám povedal veľa zaujímavých informácií o bitke troch cisárov. Obedovali sme v Telnici v reštaurácii s názvom Orlovna

 Po obede sme pokračovali v ceste až do Frýdku Místku. Po vybalení sme išli pomôcť pripraviť bežeckú trať na ďalší deň. Nahadzovali sme sneh na trať, aby sme mali nasledujúci deň na čom bežkovať. Po večeri a slávnostnom privítaní sme hrali karty a išli sme spať,  aby sme mali dostatok síl na súťaženie. 

V sobotu sme sa zoradili podľa družstiev, my sme boli piate družstvo. V slávnostnom príhovore spomenuli aj jedného z nás, (že, Peťo:-), ktorému sa pri nahadzovaní snehu na trať spravil na dlani „pluzgierok“.

A mohlo sa začať pretekať. Doobeda sme bežkovali. Na trati sme museli zdolávať rôzne úlohy: triafanie loptičky hokejkou do brány, streľba z poloautomatickej pištole a hod loptičkou na cieľ. Po dobrom obede sme si chvíľu oddýchli a potom  nás už čakala bežkárska štafeta. Celkovo nás bolo 11 družstiev. Po ukončení pretekov bolo vyhodnotenie a slávnostné ukončenie s ohňostrojom a tancovačkou po večeri.  

V nedeľu sme sa zbalili, rozlúčili sme sa a vyrazili sme domov. Cestou sme sa zastavili v obchodnom dome Olympia v Brne. Po hodine rozchodu sme sa nalodili a s bohatými zážitkami sme išli domov.

Robko Bureš

Ľubko Jančí

Peťo Jung

Vlado Košík  

 

Joomla Templates by Joomla51.com