Podporte Dom Svitania, n.o. prostredníctvom 2% (3%) z dane aj v roku 2022!
Peniaze použijeme na dobrú vec.
Ďakujeme za Vašu priazeň!


Formuláre:

Nová výročná správa za rok 2019

Našu výročnú správu za rok 2019 si môžete prezrieť a stiahnuť vo formáte .pdf TU.

Archív výročných správ


Krízový plán Covid-19
TU

Kontakt

Dom Svitania, n.o.

900 63 Jakubov 79
Telefón: +421 905 810 749
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Riaditeľka n.o.:  Ing. Marta Prochyrová
účet: SK62 0900 0000 0001 8934 6282
 

Veľká noc v Dome Svitania

Pred pár dňami k nám do Domu Svitania zavítal pán farár Janko Sitár a porozprával nám o udalostiach Veľkej noci. Mala som pocit, že bol dobre pripravený, prednášku mal veľmi kvalitne vyskladanú. Myšlienky, informácie a súvislosti mali hlavu aj pätu. Na začiatku sa chcel priblížiť poslucháčom z hľadiska veľkonočných symbolov: vajcia sú symbolom nového života. V krajinách ako Amerika, Nemecko, Rakúsko majú deti takú aktivitu či tradíciu hľadať vajíčka a sladkosti po záhrade, kde ich schoval zajac, ktorý rýchlo uteká. Ďalšie symboly sú kraslice, korbáč, ratolesti, bahniatka. Zopakovali sme si najdôležitejšie informácie o význame jednotlivých dní Veľkonočného týždňa. Následne mal prezentáciu o živote Ježiša v životnej etape, ktorá je významom Veľkej noci. Z prednášajúceho sa stal veľmi dobrý rozprávač historického príbehu o Ježišovi. Začínajúc poslednou večerou až po dokázanie apoštolom a ďalším generáciám večných vekov, že vyhral nad smrťou. Príbeh nebol interpretovaný len voľne. Pán farár používal citáty z biblie s dialógmi Ježiša a apoštolov. To malo veľkú výpovednú hodnotu. Ja si myslím o sebe, že som kresťanka katolíčka a viem dosť o Ježišovi, ale vždy sa niečo nové dozviem. Najdôležitejšie je, že to vystúpenie malo takú silu, že mi ostane nielen v pamäti, ale aj v srdci. Obdivujem neuveriteľnú pamäť prednášajúceho. Tieto fakty podané takýmto spôsobom by podľa môjho názoru presvedčili aj ateistu. 

Pán farár Sitár, ďakujeme, vážime si Váš čas, energiu, ktorú ste vložili do prezentácie a to tak, že sa Vám podarilo zaujať nás. 
S úctou napísala Patrícia Bučková 
P. S.: Tešíme sa nabudúce !!!

 

 

 

Joomla Templates by Joomla51.com