Podporte Dom Svitania, n.o. prostredníctvom 2% (3%) z dane aj v roku 2022!
Peniaze použijeme na dobrú vec.
Ďakujeme za Vašu priazeň!


Formuláre:

Nová výročná správa za rok 2019

Našu výročnú správu za rok 2019 si môžete prezrieť a stiahnuť vo formáte .pdf TU.

Archív výročných správ


Krízový plán Covid-19
TU

Kontakt

Dom Svitania, n.o.

900 63 Jakubov 79
Telefón: +421 905 810 749
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Riaditeľka n.o.:  Ing. Marta Prochyrová
účet: SK62 0900 0000 0001 8934 6282
 

Návšteva v rehabilitačnom stredisku Claudianum v Modre

Na slávnostnom otvorení nových priestorov rehabilitačného strediska Claudianum v Modre sa zúčastnili klienti: Vladko, Paťka, Janka, Kamilka, teta Stázka, dobrovoľníčka Janka a ako vodič naša pani riaditeľka.

Z Domu Svitania sme odchádzali o 10:00 hod., naskladali sme sa do Zelenej míny (náš zelený Volkswagen), skontrolovali svojho suseda v aute, či je pripútaný a mohli sme ísť. Cesta trvala asi 1 hodinu a 30 minút, išli sme cez Pezinskú babu a Pezinok a už sme boli v Modre. Cestou sme zastavili pri opravovni áut, kde stál jeden pán a ten nám povedal, kde sa to nachádza a nasmeroval nás na správnu koľaj. Zaparkovali sme pri polícii a išli sme asi 5 minút pešo. V cieli nás privítala super parta a poukazovala nám svoje pôsobisko a aké majú výrobky: napríklad kabelky s rôznymi motívmi, háčkované veci, výrobky z drôtu a korálikov, nádherné maľby. Okrem super výrobkov si vedia spraviť aj chutné maškrtky, ktorými nás ponúkali.

V rehabilitačnom stredisku majú 13 klientov a 3 vedúce. V areáli majú k dispozícii telocvičňu na rozhýbanie kostry. O telocvičňu sa delia s centrom voľného času, ktorý sa tam tiež nachádza. V horúcich dňoch, ale aj pri nejakej oslave si môžu spraviť na vlastnej terase posedenie v záhradnom domčeku. 

Po zmaškrtení dobrôt od našich hostiteľov sme sa museli s nimi rozlúčiť, lebo sme ešte niečo museli vybaviť v Bratislave. Išli sme všetci na WC a odišli sme. Celú cestu do Bratislavy pálilo slnko. V Bratislave sme išli do Tatra banky pre veci zo zbierky. Pražiace slnko vystriedal lejak. Cestou domov nám pani riaditeľka kúpila hamburger v Mc Donalde v Lamači. Niektorí si ešte kúpili koláčiky, ja som jeden kúpila aj pani riaditeľke. Cestou do Malaciek nám pršalo. Ja som bola doma o pol piatej. Bola som už unavená, ale aj spokojná, že sme spolu prežili ďalší pekný deň.

Kamilka Sestrienková

 

Joomla Templates by Joomla51.com