Podporte Dom Svitania, n.o. prostredníctvom 2% (3%) z dane aj v roku 2022!
Peniaze použijeme na dobrú vec.
Ďakujeme za Vašu priazeň!


Formuláre:

Nová výročná správa za rok 2019

Našu výročnú správu za rok 2019 si môžete prezrieť a stiahnuť vo formáte .pdf TU.

Archív výročných správ


Krízový plán Covid-19
TU

Kontakt

Dom Svitania, n.o.

900 63 Jakubov 79
Telefón: +421 905 810 749
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Riaditeľka n.o.:  Ing. Marta Prochyrová
účet: SK62 0900 0000 0001 8934 6282
 

Deň múzeí a galérií

Deň múzeí a galérií sa koná každoročne 18.mája, tento rok bol v Malackách naplánovaný na piatok 16. mája. V tento deň veľmi pršalo, fúkalo a bolo chladno, preto sme na prehliadku, program a zároveň aj predaj nešli všetci, ale iba Ľubko s Aničkou. Prišlo len pár ľudí a program bol zrušený, ale naši aspoň niečo odprezentovali a predali.

 

Keďže sme  sa chceli o Malackách dozvedieť niečo nové a na Deň múzeí a galérií nám to nevyšlo, urobili sme si náhradný program 6.6.2014. 

V tento deň sme od rána normálne pracovali, naobedovali sme sa a išli sme na autobus. Vystúpili sme pri Dolnom kostole, pán Martin Macejka prišiel pre nás na zastávku a zobral nás do MCK. Najprv sme si pozreli výstavu obrazov Milana Hruboša, mne sa najviac páčili kone. Potom sme ešte išli hore do múzea, tam sa mi najviac páčila stará žehlička. Všetci sme sa podpísali do knihy návštev a pomaly sme išli von. Tu nás už čakala Anička aj s malou Evičkou. Evička spinkala v kočíku a prespala celý čas, čo sme boli všetci spolu. Vonku pred MCK sme si urobili spoločnú fotku a hneď sme sa presunuli na prehliadku cintorína. Ja som veľa fotila významné hroby, napr. Ľuda Zúbka. Pán Macejka nám poukazoval hroby františkánov, vojakov, samovrahov, detí, významných ľudí. O všetkom nám porozprával veľa zaujímavých informácií. Ukázal nám aj najstarší hrob, vzácne železné kríže, sochy, staré hrobky. 

Po prehliadke cintorína sme ešte išli k Dolnému kostolu, o ňom sme sa dozvedeli tiež pár informácií a možno nabudúce si ho pôjdeme pozrieť aj zvnútra. Aspoň máme nejaké plány do budúcna.

Takéto prehliadky mám veľmi rada, dozvieme sa nové zaujímavé veci o meste, v ktorom väčšina z nás býva a učíme sa a spoznávame nové veci. To je pre nás veľmi dobré.

Kamilka

Joomla Templates by Joomla51.com