Podporte Dom Svitania, n.o. prostredníctvom 2% (3%) z dane aj v roku 2022!
Peniaze použijeme na dobrú vec.
Ďakujeme za Vašu priazeň!


Formuláre:

Nová výročná správa za rok 2019

Našu výročnú správu za rok 2019 si môžete prezrieť a stiahnuť vo formáte .pdf TU.

Archív výročných správ


Krízový plán Covid-19
TU

Kontakt

Dom Svitania, n.o.

900 63 Jakubov 79
Telefón: +421 905 810 749
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Riaditeľka n.o.:  Ing. Marta Prochyrová
účet: SK62 0900 0000 0001 8934 6282
 

Malacká šošovica

Bola sobota ráno (21.6.2014), dobre sa mi spalo, vôbec sa mi nechcelo vstávať a niekam ísť. Vedela som, že niekoľko mojich kolegov z práce dnes bude predávať výrobky a prezentovať Dom Svitania na podujatí s názvom Malacká šošovica. Najprv som sa rozhodovala, či tam mám vôbec ísť, ale nakoniec ma premohla zvedavosť a išla som. Už z autobusu som videla kopu stánkov a hlavne ľudí. Išla som pohľadať našich a veru tam aj boli: Anička, Janka, Robko, Ľubko, Peťo, Marián. Neskôr prišla za nami aj Janka Beňová.

 

Okolo stánkov chodilo veľa ľudí, bolo to ako také mravenisko. V stánkoch predávali veci od výmyslu sveta: ručne robené mydlá, košíky, zdravé biopotraviny, sladkosti, celozrnné výrobky, krémy, prírodnú kozmetiku, magnetky s obrázkami Malaciek, kvetiny, jedlo a všeličo iné. Keramiku ukazoval a predával umelec z Vysokej pri Morave, dámy z CVČ Malacky paličkovali.  Predávali tam aj wrap – placku plnenú cícerovou pomazánkou a zeleninou – mňam, bola výborná. Dalo sa kúpiť domáce pivo, lekvár, čerstvá ovocná šťava, pomazánkové chleby, domáce nápoje z mäty, medovky, zázvoru a všeličoho iného s trstinovým cukrom a inými prísadami. 

Pri našom stánku sa zastavila jedna pani a z kabelky jej vykúkalo malé krásne zvieratko – králiček Lojzo. Mohli sme ho pohladkať, pani ho vybrala z kabelky, mohol behať po tráve na vodítku. 

Pri našom stánku sa zastavovalo veľa ľudí, páčili sa im hlavne magnetky, ktoré ja vyrábam, ale aj iné veci z našej chránenej dielne.

Bola to podarená akcia, dobre sme sa najedli a zabavili s kolegami.

 

Kamilka

 

Na Malackú šošovicu som prišiel hneď ráno, mali sme predávať. Okrem mnohých stánkov sa mi veľmi páčila mapa Malaciek, na ktorú mohli dávať ľudia červené a žlté pripináčiky, podľa toho, čo sa im v Malackách páči a čo nie a mohli aj povedať k tomu niečo. Ja som povedal, že sa mi nepáči prehustená doprava v Malackách, nie sú u nás cyklistické chodníky a na veľa miest sa nemôžu dostať ľudia s postihnutím(nezmestí sa vozík alebo trojkolesový bicykel na ostrovček na svetelnej križovatke). 

Okrem stánkov boli aj rozličné workshopy, ľudia mohli bubnovať, maľovať, čítať v pouličnej čitárni. Martin Macejka robil prehliadku námestia aj krýpt s výkladom, mohli sme si ísť pozrieť aj obnovený kvadrum pri kostole.

Dalo sa aj strieľať z luku, čo využívali nielen deti. 

Za chrbtom nám hrali malackí muzikanti.

Bola to výborná akcia, vydržal som úplne do konca, pomáhal som rozkladať  stánky. Dúfam, že ak bude v budúcnosti ďalšia Šošovica, budeme na nej znovu my z Domu Svitania a snáď sa prídu pozrieť aj takí ľudia, ktorí tento krát zaváhali a prišli o veľa.

Ľubko

Joomla Templates by Joomla51.com